NEZAPAMĆENA ZAVRŠNICA RUSKE PREMIJER LIGE: Zenit sa ivice ambisa do titule, Dinamo sve PROKOCKAO!
Slavlje fudbalera Zenita, Foto: SOPA Images Limited / Alamy / Alamy / Profimedia

neverovatno

Ovo se retko viđa

Objavljeno: 17:42h

Fudbaleri Zenita po šesti put u nizu postali su šampioni Rusije.

Pred poslednje kolo klub iz Sankt Peterburga nije zavisio od sebe, pošto mu je uz pobedu na svom meču bilo potrebno da Dinamo iz Moskve ne osvoji ni bod u Krasnodaru.

Sve to se ispunilo, Zenit je na "Gasprom areni" pobedio Rostov rezultatom 2:1, a Krasnodar je bio bolji od Dinamo Moskve rezultatom 1:0.

Dinamo je na taj način propustio da osvoji prvu titulu još od 1976. godine.

Ono što je zanimljivo, jeste da je do titule mogao i Krasnodar, ali se to nije dogodilo jer je Zenit uspeo da savlada Rostov.

Dugo su se mučili momci iz Sankt Peterburga, pošto su gosti poveli rezultatom 1:0 preko Ronalda u 54. minutu.

U tim trenucima titula je bila daleko, ali se sve promenilo. Gustavo Mantuan je pogodio sa bele tačke u 65. minutu, a potom je Artur u 85. doneo preokret Zenitu.

Krasnodar je u tim trenucima vodio rezultatom 1:0 protiv Dinama iz Moskve pogotkom Džona Kordobe. Dinamo nije uspeo da stigne do gola vrednog titule i ona je ostala u Sankt Peterburgu.